Kuvaus
Monipuolinen sähköfatpyörä runkoakulla
Aja työmatkasi läpi auraamattoman metsäreitin, suuntaa hiihtolomalle ilman suksia tai etsi kalapaikkaa erämaajärveltä – Helkama F 10v vie sinut perille. Sähköfatin leveät renkaat ylittävät pehmeästi juurakot, lumen ja louhikot. Shimano EP600 -moottori (85 Nm) ja 504 Wh runkoakku tarjoavat voimaa ja kiinteä keula sekä matala painopiste tekevät ajamisesta vakaata ja hallittua.
| Tuotenimi | |
|---|---|
| Runko | Alumiini |
| Rungon koko | L (20″), M (18″), S (16″), XL (22″) |
| Etuhaarukka | Kiinteä/Teräs |
| Vaihteisto | Shimano Deore RD-M5130 10v Linkglide |
| Vaihteiden määrä | 10 |
| Vaihdevipu | Shimano Deore SL-M5130 10v Linkglide |
| Etujarrut | Shimano MT410 hydraulinen levyjarru, 203mm, 6-pultti |
| Takajarrut | Shimano MT410 hydraulinen levyjarru, 180mm, centerlock |
| Jarrukahva | Shimano MT-401 |
| Kampisarja | Samox 160mm/34H |
| Ketjut | Shimano CN-LG500 Linkglide |
| Kiekot | Mulefut V-Cut 80SL 32H |
| Istuin | Selle Royal Essenza Athletic |
| Istuinkannatin | 30,9 x 350 mm |
| Ohjaustanko | Alumiini 780mm(16″ 720mm) |
| Ohjainkannatin | Satori URSA 50mm |
| Taka-akselin mitat | Läpiakseli 12mm/227mm/1,5mm |
| Renkaat | Schwalbe Jumbo Jim |
| Rengaskoko | 26″ |
| Renkaiden koko ETRTO | 120-559 |
| Moottorin merkki | Shimano |
| Moottorin malli | Shimano EP600 |
| Moottorin tiedot | 250W – 36V – 85Nm- 25km/h |
| Akku malli | Shimano EN605 |
| Akun energiamäärä (Wh) | 504 |
| Akun sijainti | Runkoakku |
| Akun latausaika | 80 % 6 h/ 100 % 7,5 h |
| Laturi | Shimano E6002 |
| Näyttö | Shimano EN500 |
| Väri | karpalonpunainen, Lumenvalkoinen, Metsänvihreä |
| Painoraja (kg) | 145 |
| Suosituspituus | |
| Paino (kg) | 24,7 |








