Kuvaus
Urbaani e-jopo on ikoninen pyörä, joka on uudistunut säilyttäen kaiken sen, mikä tekee joposta jopon. Moderni design, laadukas sähköavustus ja tuttu, matalarunkoinen muotoilu tekevät siitä täydellisen kumppanin urbaaniin arkeen – iästä ja koosta riippumatta. Liiku tyylillä ja aja hymyssä suin!
| Tuotenimi | |
|---|---|
| Runko | Alumiini |
| Rungon koko | 45 cm |
| Etuhaarukka | Kiinteä/Teräs |
| Vaihteisto | Shimano Nexus 5 |
| Vaihteiden määrä | 5 |
| Vaihdevipu | Shimano Nexus 5 |
| Etujarrut | Shimano MT200 hydraulinen levyjarru 160mm |
| Takajarrut | Shimano MT200 hydraulinen levyjarru 160mm |
| Jarrukahva | Shimano MT200 |
| Kampisarja | |
| Ketjut | KMC |
| Kiekot | Mach1 KLIXX 23-507, 36H |
| Istuin | Selle Royal Essenza+ Moderate Wide |
| Istuinkannatin | 30,9 x 350 mm |
| Ohjaustanko | Ergotec e-Jopo 660mm, alumiini |
| Ohjainkannatin | Ergotec Sepia XL 70mm, säädettävä |
| Taka-akselin mitat | Kiinteä 135mm/187mm |
| Renkaat | Schwalbe Big Ben Plus |
| Rengaskoko | 24″ |
| Renkaiden koko ETRTO | 55-507 |
| Moottorin merkki | Shimano |
| Moottorin malli | Shimano EP500 |
| Moottorin tiedot | 250W – 36V – 60Nm- 25km/h |
| Akku malli | Shimano EN604 |
| Akun energiamäärä (Wh) | 418 |
| Akun sijainti | Runkoakku |
| Akun latausaika | 80% 3,5h/100% 6,5h |
| Laturi | Shimano E6002 |
| Näyttö | Shimano EN500 |
| Väri | taivaansininen, tyrni, valkosavi |
| Lukko | AXA Atlas L |
| Painoraja (kg) | 130 |
| Suosituspituus | |
| Paino (kg) | 24,9 |








