Kuvaus
Kaupunkiliikkujan varma kumppani nyt uudistetulla modernilla designilla
E-Oiva on sähköistetty klassikko, joka tekee arjesta sujuvaa ja liikkumisesta vaivatonta. Moderni design ja luonnollinen ajotuntuma tekevät siitä täydellisen valinnan sinulle, joka arvostat tyyliä, laatua ja helppoutta. Jalkajarru, napavaihteisto ja Shimanon sähköavustus varmistavat, että jokainen matka on mukava – olitpa matkalla töihin, torille tai kahville.
| Tuotenimi | |
|---|---|
| Runko | Alumiini |
| Rungon koko | 50 cm, 54 cm, 60 cm |
| Etuhaarukka | Kiinteä/Teräs |
| Takajousitus | |
| Vaihteisto | Shimano Nexus 5 |
| Vaihteiden määrä | 5 |
| Vaihdevipu | Shimano Nexus 5 |
| Etujarrut | Shimano MT200 hydraulinen levyjarru 160mm |
| Takajarrut | jalkajarru |
| Jarrukahva | Shimano MT200 |
| Kampisarja | |
| Ketjut | KMC |
| Kiekot | Mach1 Trucky 30-584, 32H |
| Istuin | Selle Royal Essenza+ Moderate Wide |
| Istuinkannatin | 30,9 x 300 mm |
| Ohjaustanko | Ergotec City Cruiser 640mm, alumiini |
| Ohjainkannatin | Ergotec Sepia XL 70mm, säädettävä |
| Taka-akselin mitat | Kiinteä 135mm/187mm |
| Renkaat | Kenda Kwik Seven 5 |
| Rengaskoko | 27,5″ |
| Renkaiden koko ETRTO | 52-584 |
| Moottorin merkki | Shimano |
| Moottorin malli | Shimano EP500 |
| Moottorin tiedot | 250W – 36V – 60Nm- 25km/h |
| Akku malli | Shimano EN604 |
| Akun energiamäärä (Wh) | 418 |
| Akun sijainti | Runkoakku |
| Akun latausaika | 80% 3,5h/100% 6,5h |
| Laturi | Shimano E6002 |
| Näyttö | Shimano EN500 |
| Väri | musta, siniharmaa, valkosavi |
| Lukko | AXA Atlas L |
| Painoraja (kg) | 135 |
| Suosituspituus | |
| Paino (kg) | 54-cm, musta: 26 50-cm, valkosavi: 25,9 50-cm, musta: 25,9 50-cm, siniharmaa: 25,9 54-cm, siniharmaa: 26 60-cm, musta: 26,2 60-cm, siniharmaa: 26,2 54-cm, valkosavi: 26 60-cm, valkosavi: 26,2 |








