Kuvaus
E-Saana on täydellinen valinta kaupunkilaiselle, joka haluaa yhdistää tyylin, käytännöllisyyden ja sähköavustuksen mukavuuden.
Matala läpiastuttava runko tekee nousemisesta ja laskeutumisesta helppoa – täydellinen arjen sujuvuuteen. Tavaratelineakku tarjoaa tasapainoisen ajokokemuksen ja riittävästi tehoa kaupungin mäkiin ja pidemmillekin matkoille. Shimano E6100 -moottori ja 418 Wh akku varmistavat luotettavan avustuksen jopa 25 km/h nopeuteen asti. Pyörässä on AVS-kiinnitysjärjestelmällä varustettu etuteline ja kori, joten voit kuljettaa ostokset, laukut tai vaikka piknik-tarvikkeet helposti ja turvallisesti. Hydrauliset levyjarrut, seitsemänvaihteinen Shimano Nexus -vaihteisto ja Schwalbe Energizer Plus -renkaat tekevät ajosta vakaata ja turvallista kaikissa olosuhteissa.
| Tuotenimi | |
|---|---|
| Runko | Alumiini |
| Rungon koko | 48 cm, 54 cm |
| Etuhaarukka | Kiinteä/Teräs |
| Vaihteisto | Shimano Nexus 7 |
| Vaihteiden määrä | 7 |
| Vaihdevipu | Shimano Nexus 7 |
| Etujarrut | Shimano MT-200 hydraulinen levyjarru, 180mm |
| Takajarrut | jalkajarru |
| Jarrukahva | Shimano MT200 |
| Kampisarja | Shimano E5010 170mm / 38H |
| Ketjut | KMC |
| Kiekot | Mach1 Traxx 21-622 musta |
| Istuin | Selle Royal Explora moderate wide |
| Istuinkannatin | 30,9 x 300 mm |
| Ohjaustanko | Ergotec City Cruiser 640mm, alumiini |
| Ohjainkannatin | Ergotec Sepia XL, säädettävä 90mm |
| Taka-akselin mitat | Kiinteä 127/175,5mm |
| Renkaat | Schwalbe Energizer Plus |
| Rengaskoko | 28″ |
| Renkaiden koko ETRTO | 50-622 |
| Moottorin merkki | Shimano |
| Moottorin malli | Shimano E5100 |
| Moottorin tiedot | 250W – 36V – 50Nm- 25km/h |
| Akku malli | Shimano E6000 |
| Akun energiamäärä (Wh) | 418 |
| Akun sijainti | Tavarateline |
| Akun latausaika | 80 % 3,5 h/ 100 % 6,5 h |
| Laturi | Shimano E6002 |
| Näyttö | Shimano E5000 |
| Väri | havu, helmiäisvalkoinen, luumu |
| Lukko | AXA Atlas L |
| Painoraja (kg) | 130 |
| Paino (kg) | 27 |








