Kuvaus
Tyylikäs jäykkäkeulainen varusteltu miesten hybridipyörä Helkama S1000 Shimano osilla ja hydraulisilla levyjarruilla. Kattava vakiovarustelu sisältää lokasuojat, tavaratelineen, seisontatuen ja runkolukon. Perinteinen ohjainkannatin korkeus- ja kulmasäädöllä helpottaa ajoasennon säätöä ja mahdollistaa pystyn ajoasennon.
Runkokoot 52cm ja 56cm.
| Merkki | Helkama |
|---|---|
| Runko | Alumiini |
| Rungon koko | 52cm, 56cm |
| Etuhaarukka | teräs |
| Vaihteisto | Shim.Altus 3×8 |
| Vaihdevipu | Shim.Altus 3×8 |
| Etujarrut | Shim.MT201 kit hydr |
| Takajarrut | Shim.MT201 kit hydr |
| Kampisarja | Shim.TX-801 48/38/28T 170mm |
| Ketjut | KMC |
| Kasetti | Shim. 12-32T |
| Istuin | Selle Royal Milo G |
| Istuinkannatin | 27.2x300mm |
| Ohjaustanko | Alumiini 680mm |
| Ohjainkannatin | Alu 90mm sääd. |
| Renkaat | Schwalbe Citizen |
| Rengaskoko | 28″ |
| Renkaiden koko ETRTO | 42-622 |
| Lisävarusteet | tavarateline, lokasuojat, seisontajalka, lukko |






